Kodulehekülg ja selle kiirus

Kindlasti on tulnud sul ette selliseid olukordi kui oled külastanud kodulehte, mille laadimise kiirus on väga aeglane isegi kiires internetiühenduses.
Mida oled teinud? Kas oled jäänud veebilehele või loobunud – lahkunud?

On tõestatud, et sellised “aeglased” lehed viivad inimese tuju alla. Üldiselt, on selliseid kordi palju, kus külastaja lahkub lehelt selle “hüperkiiruse” tõttu. Kui sinu kodulehekülg on ehitatud toodet/teenust tutvustamiseks, siis see ei ole ju hea näitaja.

kodulehe kiirus

Kindlasti on sul olnud ka endal olukordi, kus sa ei jaksa enam oodata millal leht ennast ära laeb ning selle asemel et oodata, lahkud.
Tuleb ka meeles pidada, et selline olukord, kus külastaja tuleb sinu lehele esmakordselt ning koheselt ka lahkub ,mõjutab bounce rate taset.

Samuti on google avalikustanud, et nende eelnevad algorütmi uuendused hõlmavad lehekülje kiirust. Kui soovid oma kodulehekülge otsingumootoritele optimeerida, siis see on üks koht kuhu tuleb kindlasti rõhku pöörata!
Hoides lehekülje laadimise kiirena sa mitte vaid ei hoia oma kliente vaid võid ka sooritada soovitud müügi.

Kuidas muuta kodulehekülg kiiremaks

Olgu sinu leht alles tehtud, tegemisel või tehtud mitu aastat tagasi. Sul on võimalik oma lehe laadimist kiirendada. Antud postituses räägime vaid kõige üldisemast. Me ei hakka langema rasketesse ning pikkadesse õpetustesse. Teeme asja nii lihtsaks, et saate ise hakkama. Näited, nagu meil tavaks, on tehtud wordpressi platvormi peal 🙂

#Esimene samm – Testi ära oma hetkene lehekülje kiirus. Selleks võid minna sellele leheküljele – Pingdom
See on koht, kus sul tuleks kirjutada oma lehekülje URL ning ülejäänud teeb sinu eest antud programm. Peale lehe laadimist näitab sulle see sama programm, mida võiksid muuta.

#Teine samm – Kustuta spämm kommentaarid. Isegi kustutatud kaustast. Mõned spämm kommentaarid ei muuda lehe kiirust, kuid kui neid on palju siis võib see muuta sinu kodulehe kiirust. Kui soovid, et sinu veebileht ei saaks palju spämm kommentaare, siis võiksid lehele lsiada Akismet plugini.

#Kolmas samm – Kustuta ära postituste muudetused. Mõne sõnaga, iga kord kui sa muudad oma olemasolevat postitust jätab wordpress alles ka sinu vana postituse. Selleks, et seda muuta oleks vajalik installida plugin nimega “Better Delete Revision”. Plugini pole küll uuendatud viimased kaks aastat, kuid ta töötab ikkagi!
Plugini eesmärk on kustutada kiirelt ära kõik vananenud ning üle salvestatud ja muudetud postitused.

#Neljas samm – Kustuta ära pluginid mida sa ei kasuta või sul vaja ei läheks. See säästab lehe mälu ning hoiab kokku ruumi. Samuti on selline tegevus kasulik häkkimise vastu.

#Viies samm – Lisa vahemälu. Ma ei ole kindel, kas nii on õige öelda Eesti keeles kuid nimetame seda siis seekord nii. On olemas selline plugin (jah jälle üks plugin) nagu “WP Super Cache”. Installi see.
Selle plugini ülesanne on lihtne. Ta kasutab plugini sinu lehe näitamisel. Asi on üles ehitatud just sellele, et leht laeks end kiiremini.

Pärast neid uuendusi tuleb kuues ja kõige tähtsam samm. Mine tagasi samm ühe juurde ja katseta oma kodulehekülje laadimise kiirust. Loodetavasti lehekülje kiirus muutus ning otsingumootorid avavad sinu jaoks lahti uusi uksi 🙂